Menu

ÅRGANG 2009

 

Hold Sponsorer

Holdets stab

Træner
ingen pic
Morten Mandøe
Cheftræner
ingen pic
Alexander Klamer

Næste kampU15 Drenge 8:8 (09) Forår • Pulje 1

Hjemme mod
Frederikssund FB
1. maj
Kl. 18.30
Fredensborg Stadion
U15 Drenge 8:8 (09) Forår - Pulje 1

StillingUngdomspokalen U15 Drenge (09) 23/24 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 A 27 (Liga 3) 0 0 0 0 0
2 AB (Liga 2) 0 0 0 0 0
3 AC Amager Academy (Liga 3) 0 0 0 0 0
4 AIK 65 Strøby Fodbold (M) 0 0 0 0 0
5 Allerød Fodbold Klub (M) 0 0 0 0 0
6 B 1903 (Liga 3) 0 0 0 0 0
7 B. 1973, Herlev (1) 0 0 0 0 0
8 B. 73, Slagelse (1) 0 0 0 0 0
9 B.93 (Liga 2) 0 0 0 0 0
10 BK Frem (Liga 3) 0 0 0 0 0
11 BK Rødovre (1) 0 0 0 0 0
12 Brøndbyernes IF (Liga 1) 0 0 0 0 0
13 Brønshøj/Fix (Liga 3) 0 0 0 0 0
14 FA 2000 (Liga 3) 0 0 0 0 0
15 Farum BK (Liga 1) 0 0 0 0 0
16 FB (Liga 3) 0 0 0 0 0
17 FC Helsingør (Liga 2) 0 0 0 0 0
18 FC Holte (1) 0 0 0 0 0
19 FC København (Liga 1) 0 0 0 0 0
20 FC Nakskov (1) 0 0 0 0 0
21 FC Rudersdal (M) 0 0 0 0 0
22 Fredensborg BI (1) 0 0 0 0 0
23 Frederiksværk Fodbold Klub (M) 0 0 0 0 0
24 Fremad Valby (3) 0 0 0 0 0
25 Gladsaxe-Hero BK (Liga 3) 0 0 0 0 0
26 Glostrup (Liga 3) 0 0 0 0 0
27 Greve Fodbold (Liga 3) 0 0 0 0 0
28 GVI (Liga 3) 0 0 0 0 0
29 Hareskov IF/Værløse BK (1) 0 0 0 0 0
30 HB Køge (Liga 2) 0 0 0 0 0
31 Hekla (4) 0 0 0 0 0
32 Hellas (M) 0 0 0 0 0
33 Helsinge Fodbold (2) 0 0 0 0 0
34 Herlufsholm GF (M) 0 0 0 0 0
35 Herstedøster IC (1) 0 0 0 0 0
36 HIK (Liga 2) 0 0 0 0 0
37 Hillerød Fodbold (Liga 3) 0 0 0 0 0
38 Holbæk B&I (Liga 3) 0 0 0 0 0
39 Husum Bk (2) 0 0 0 0 0
40 Hvidovre IF (Liga 2) 0 0 0 0 0
41 Hørsholm-Usserød IK (Liga 3) 0 0 0 0 0
42 IF Skjold Birkerød (M) 0 0 0 0 0
43 Kalundborg GB (1) 0 0 0 0 0
44 KFUM BK, Roskilde (Liga 3) 0 0 0 0 0
45 Køge Nord FC (1) 0 0 0 0 0
46 LSF (M) 0 0 0 0 0
47 Lyngby Boldklub 1921 (Liga 1) 0 0 0 0 0
48 Nykøbing FC (Liga 2) 0 0 0 0 0
49 Næstved I.F. (Liga 2) 0 0 0 0 0
50 Nørrebro United (M) 0 0 0 0 0
51 Raklev GI (M) 0 0 0 0 0
52 Roskilde Boldklub (Liga 2) 0 0 0 0 0
53 Skjold (2) 0 0 0 0 0
54 Slagelse B&I (Liga 3) 0 0 0 0 0
55 Solrød FC (M) 0 0 0 0 0
56 Sundby Bk.(Liga 3) 0 0 0 0 0
57 Tårnby FF (2) 0 0 0 0 0
58 Taastrup FC (Liga 3) 0 0 0 0 0
59 Union (2) 0 0 0 0 0
60 Vallensbæk IF (1) 0 0 0 0 0
61 Vanløse (M) 0 0 0 0 0
62 Vinder B1903/Gladsaxe H 0 0 0 0 0
63 Vinder B93/FCK 0 0 0 0 0
64 Vinder HB Køge/Brøndby 0 0 0 0 0
65 Vinder Helsingør/Lyngby 0 0 0 0 0
66 Vinder KFUM/Roskilde 0 0 0 0 0
67 Vinder Lyngby/Greve 0 0 0 0 0
68 Virum-Sorgenfri BK (M) 0 0 0 0 0
69 Ølstykke FC (Liga 3) 0 0 0 0 0

StillingVinterBOLD U-15 drenge 1-2 • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Espergærde IF 7 7 0 0 21
2 Snekkersten IF 8 7 0 1 21
3 Fredensborg BI 8 6 0 2 18
4 IS Skævinge 8 3 1 4 10
5 Hillerød Fodbold 8 3 0 5 9
6 Hørsholm-Usserød IK 8 2 1 5 7
7 FC Holte 7 2 1 4 7
8 Helsingør IF Fodbold 8 1 2 5 5
9 Helsinge Fodbold 8 1 1 6 4

StillingVinterBOLD 7/8-mands U-15 drenge • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Måløv BK 5 5 0 0 15
2 Sundby Bk. 5 4 0 1 12
3 Rosenhøj BK 5 2 0 3 6
4 Hareskov IF/Værløse BK 4 1 1 2 4
5 Fredensborg BI 5 1 1 3 4
6 B. 82, Virum 4 0 0 4 0

StillingU15 Drenge 8:8 (09) Forår • Pulje 1

Pos. Hold Kampe V U T Point
1 Brødeskov IF 1 1 0 0 3
2 Herstedøster IC 1 1 0 0 3
3 Frederikssund FB 0 0 0 0 0
4 Fredensborg BI 2 0 0 2 0
Vi bruger cookies for at kunne give dig den bedste oplevelse. Ved at bruge vores side accepterer du brugen af cookies.
Luk